Атлетичари из Рогатице остварили запажене резултате – ГЛАС РЕГИЈЕ.057

0
716

На Атлетском стадиону у Зеници јуче је одржан други Атлетски митинг младих Зеница 2023. На митингу је учествовало велики број такмичара и такмичарки из више градова, који су се борили у неколико спортских дисциплина. Представници САК “Рогатица” и школе атлетике “Мићевић” остварили су запажене резултате.

Према очекивањима најзанимљивије такмичење је било у скоку у даљ и трци на 100м.

Побједу у овим дисциплинама је остварила млађа пионирка Катарина Пешић (2010) из Рогатице са освојене двије златне медаље и личним рекордима, у скоку у даљ (4,97м) и у трци на 100м (13,69).

Интересантно је било и у скоку у вис гђе је рогатичанка Ђурђина Деспот освојила сребрну медаљу.

Гледаоци су имали прилику уживати и у тркачким дисциплинама, наиме Хелена Марић је је освојила друго мјесто у трци на 100 метара.

Међу резултатима атлетичара вриједи истаћи да је млада рогатичка атлетичарка Ања Бојат, освојила друго мјесто у скоку у даљ.

“Следећи викенд атлетичари учествују на Првенствима РС у Бањалуци, а потом на Међународном митингу у Читлуку”, рекао је тренер Мићевић.