Влада Републике Српске на једној од посљедњих сједница обрадовала је највећи дио Рогатичана. Одобрила је 500.000 марака за реализацију два пројекта из домена капиталих инвестиција предвиђених у Програму рада начелника општине Милорада Јагодића за текућу 2022. годину.
Ријеч је о изградњи и осавремењавању градске тржнице, која је овђе позната као „житна“ пијаца. Циљ је побољшање квалитета живота у ужем, урбаном, дијелу општине зашто је већ урађен пројекат. Локација је постојећа пијаца у сусједству мотела „Парк“, која је изграђена прије скоро 50 година и постала уско грло за све њене посјетиоце, посебно за оне који продају или нешто купују.
Уз просторно проширење, рекао је начелник општине Милорад Јагодић, нова пијаца биће по много чему савременија и љепша и имаће два дијела – затворени и отворени. У затвореном дијелу, уз остало, налазиће се расхладне витрине за робе које траже тај стандард, мокре чворове и савремен простор за складиштење свих врста роба. Отворени дио биће опремљен са модерним тезгама и паркинг простором за краће задржавање возила, све уз инвестицију од 350.000 марака са колико Влада Српске подржава овај пројекат.
Други пројекат, кога са 150.000 марака, подржава Влада Српске, док га је прије двије године у потпунпј реконструкцији подржала предсједница Републике Српске Жљка Цвијнбоић, је ново проширење смјештајних капацитета Ђечијег вртића „Бамби“. Долази као насушна потреба на изражено све већег интересовања за услуге ове васпитно-образовне установе којој је основна задаћа праћење ђечијег развоја и напредовања у функцији подршке индивидуалног приступа ђечијем развоју и социјализација ђеце кроз игру, стваралачке и практичне активности, развијање и богаћење ријечника, правилног говора и културе комуникације.
Доградња вртића обавиће се са југоисточне стране постојећег објкта на Тргу ослободилаца у коме на нешто више од 360 квадтарних метара корисног простора, односно четири радне собе за борвак и рад са ђецом, двије канцеларије, које се кад „загусти“ претварају у ђечије спаваонице, и остале пратеће просторије, кроз које путем више различитих група годишње прође преко 130-торо ђеце узраста од једне до навршених шест година о којим брине највише до 15 радника укључујући и директора Наташу Дувњак који је по занимању дипломирани педагог и андрагог.
/058/