Atletičari iz Rogatice ostvarili zapažene rezultate – GLAS REGIJE.057

0
733

Na Atletskom stadionu u Zenici juče je održan drugi Atletski miting mladih Zenica 2023. Na mitingu je učestvovalo veliki broj takmičara i takmičarki iz više gradova, koji su se borili u nekoliko sportskih disciplina. Predstavnici SAK “Rogatica” i škole atletike “Mićević” ostvarili su zapažene rezultate.

Prema očekivanjima najzanimljivije takmičenje je bilo u skoku u dalj i trci na 100m.

Pobjedu u ovim disciplinama je ostvarila mlađa pionirka Katarina Pešić (2010) iz Rogatice sa osvojene dvije zlatne medalje i ličnim rekordima, u skoku u dalj (4,97m) i u trci na 100m (13,69).

Interesantno je bilo i u skoku u vis gđe je rogatičanka Đurđina Despot osvojila srebrnu medalju.

Gledaoci su imali priliku uživati i u trkačkim disciplinama, naime Helena Marić je je osvojila drugo mjesto u trci na 100 metara.

Među rezultatima atletičara vrijedi istaći da je mlada rogatička atletičarka Anja Bojat, osvojila drugo mjesto u skoku u dalj.

“Sledeći vikend atletičari učestvuju na Prvenstvima RS u Banjaluci, a potom na Međunarodnom mitingu u Čitluku”, rekao je trener Mićević.