Фудбалери Гласинца забили петарду Романији – ГЛАС РЕГИЈЕ.057

0
488
У комшијском дербију Гласинац бољи од Романије
У склопу 7. кола Друге лиге Републике Српске група „Исток“ у комшијском дербију фудбалери Гласинца данас као домаћини били су голгетерски распуцани и славе против Паљана са убједљивих 5:1 (3:1) и тако Сокочани прекидају серију од три побједе „Вучице“.
Паљани су обећавајуће ушли у меч, поготком Марка Благојевића повели су са 0:1 у 16 минути али ипоставило са на крају да је то све било од голгетерских способности гостију.
У наставку, тачније у финишу првог полувремена од 36 минуте до 43 домаћини головима Неђе Шуке (36′), Младена Витомира (40′) и Синише Шкоба (43′) праве потпуни преокрет и на одмор иду са +2.
У другом полувремену, виђена су још два поготка у мрежи Романије. Никола Рајић у 67 минути „тресе“ за 4:1, а Неђо Шука са „креча “ у 88 минути постиже свој други погодак за коначних 5:1.
После одиграних седам кола фудбалери Романије су на четвртом мјесту лигашке табеле са 13. бодова колико има други Гласинац и трећи Вележ из Невесиња, а првопласирано Јединство из Бродца укњижило је 16 бодова.
У 8. колу, наредног викенда (24/25 септембар) изабраници Сретка Вуксановића Доктора ће дочекати Подриње из Тршића, док фудбалери Гласинца путују у Сребреницу на сусрет са екипом Губера.
ФК „Гласинац“ Соколац – ФК „Романија“ Пале 5:1 (3:1)
Стадион „Бара“
Гледалаца 70
Главни судија: Раденко Jовић / Бијељина, помоћници: Бојан Mитровић / Бијељина и Немања Јовановић / Бијељина
Стријелци 0:1 Марко Благојевић 16, 1:1 Неђо Шука 36, 2:1 Младен Витомир 40, 3:1 Синиша Шкобо 43, 4:1 Никола Рајић 67, 5:1 Неђо Шука 88 (пенал)