Два Паљанина капитени Сарајева и Жеља – ГЛАС РЕГИЈЕ.057

0
1155

Синоћ је на стадиону Грбавица у Сарајеву одигран 147. дерби између ФК Жељезничара, познатијег као Жељи и ФК Сарајева, оба из Сарајева. Утакмица је одиграна пред 10.000 гледалаца, а главни судија је био Адмир Шеховић из Сарајева.

У предходних 146.пута, Жељо је славио 46 пута, а Сарајево 44 пута, док је 56 сусрета завршено неријешеним резултатом.

Сарајево је повело у 48.минуту игре голом Икића из пенала.  Већ у 77.минуту игре, гости су водили 0:2, а стријелац је био Муса. А у финишу утакмице сама драма. У 88.минуту погодио је Харачић и смањио предност Сарајева на 1:2, да би Бекрић у 95.минуту игре из слободног ударца поставио коначних 2:2.

Оно што је нама посебно интересантно да је капитен ФК Сарајева Анреј Ђокановић, а ФК Жељезничара Александар Косорић (није синоћ наступао), обојица са Пала.